Теоретично-практичний семінар вчителів-словесників

«Традицію шануй – вона твоє осердя живить…» Ці слова Х. Гелона Олександра Василівна Дейнека, вчитель української мови й літератури Калуської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 взяла за основу теоретично-практичного семінару вчителів-словесників, який відбувся 1 квітня 2015 року на базі цієї ж школи.

Справді, кожен сучасний педагог знає, що основним завданням у роботі з школярами є виховати компетентну особистість, здатну до навчання впродовж життя; надати необхідні знання, навички для інтеграції в суспільстві на різних рівнях. Але в жодному разі ми не повинні забувати про етноосердя, що відрізняє один народ від іншого. Сучасна українська молодь має збагнути й зрозуміти, що вона є нащадком величних і мудрих людей, в котрих є неабиякий потенціал розуму, власні відкриття й генетичний код.

Саме на підвищення загальнопрофесійної компетентності вчителів української мови й літератури щодо уміння реалізувати навчально-пізнавальну діяльність на уроках словесності через народознавчу технологію було спрямовано роботу семінару. Учасники мали змогу побувати на уроці української мови «Поняття про відокремлення. Відокремлені другорядні члени речення. Розділові знаки при відокремлених членах», який у 8 класі провела Л.М. Тонюк, учитель-методист. Виваженість, педагогічна майстерність метра-філолога запам’яталася всім. Учитель змогла впродовж усього уроку активізувати школярів до навчальної діяльності, а також зацікавити їх народознавчого спрямування інформацією про писанки та Великодні свята. Гармонійним доповненням до заняття став урок-зустріч, який організувала Лідія Михайлівна для своїх вихованців із відомою калуською писанкаркою Н.В. Нагловською, котра у формі мультимедійної презентації продемонструвала спочатку засоби й матеріали для виготовлення писанок, шкрябанок і крашанок, а потім – їхнє народження в руках майстрині. На завершення учениці 8 класу зачарували педагогів ніжними голосами, виконавши пісні про писанки.

Далі незабутні враження подарували словесникам учні 10-11 класів під час демонстраційного дійства за творчістю І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», керівником і постановником якого є О.В. Дейнека, вчитель української мови, старший учитель. Майстерне виконання юних акторів вразило всіх. Чітка дикція, міміка й жести були продумані до найменших дрібниць. Старшокласники зуміли передати емоційний стан героїв твору, а також одвічну проблему взаємин між різними поколіннями.

Обрамленням семінару була тематична виставка ручних поробок учнів школи, на якій презентували діти писанки, вишиті рушники, великодні композиції.

Насамкінець О.С. Яворська, керівник міського методичного об’єднання вчителів української мови й літератури, запропонувала колегам переглянути відеоуроки Марії Чумарної «Мандрівка в українську казку» та опрацювати наукові розвідки поетеси «Педагогіка любові», «З початку світу. Україна в символах».

Учителі-словесники за круглим столом визначили концептуальні особливості народознавчої технології, здійснили теоретичне моделювання уроків, виховною метою яких є етнокультурний розвиток молодої особистості.

Рекомендуємо переглянути
Поділіться своєю думкою
Для оформленння повідомлень Ви можете використовувати:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code

Свежие записи
Калуський міський методичний центр © 2019 ·   Увійти   · Розробка Мирослав Кусень Вверх