По-особливому врочисто сьогодні зазвучало рідне слово…

0bb0884e516d243f652710d948762383_XL

Духовне відродження нації починається із звучання рідної мови в кожній оселі. За останні роки спостерігається тенденція до зростання популярності української мови. Можливо, такі зміни зумовлені виром останніх подій, що спонукали кожного з нас  до переосмислення історичної правди.

9 листопада відзначають День української писемності та мови. У навчальних закладах міста на тематичних загальношкільних лінійках із прадавності зринали спогади про великого Нестора Літописця, книгодрукування та незламність солов’їної у кожну історичну добу.

У цей день оголошено про початок ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. В окремих закладах сьогодні ж таки й проходив його І (шкільний) етап.

Цікавими та змістовними були зустрічі з місцевими літераторами, художнє слово яких якнайповніше відтворює колорит рідного краю. Окрім того, учні із задоволенням взяли участь у презентаційній акції «Відома постать школи, що стоїть на сторожі слова…», у рамках якої працювали над упорядкуванням відомостей про працівників закладу, що власним прикладом, діяльністю берегли неоціненний скарб – слово.

Старшокласники та педагоги всіх загальноосвітніх навчальних закладів взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності, що транслювався в ефірі радіо та телебачення. Оскільки текст диктанту був пізнавального характеру, то учасники заходу, окрім удосконалення власного писемного мовлення, ще й змогли дізнатися про етимологію слова «диктант» та популярність традиції написання диктантів іншими народами.

Саме в День української писемності та мови було зорганізовано перегляд документальних фільмів, створених у Windows Movie Maker, що розповідали про Нестора Літописця та історію розвитку вкраїнської мови.

         У Калуській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 літературно-музична композиція була сповнена вірою в силу рідної мови, її значущість. Декламація учнів, перегляд відеосюжету та духовні пісні у  виконанні ансамблю “Евлогія” Калуського православного молодіжного братства прп. Іова і Феодосія Манявських створили незабутню атмосферу.

Заходи, присвячені Дню української писемності та мови, триватимуть у загальноосвітніх навчальних закладах міста впродовж тижня.

Рекомендуємо переглянути
Поділіться своєю думкою
Для оформленння повідомлень Ви можете використовувати:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code

Свежие записи
Калуський міський методичний центр © 2019 ·   Увійти   · Розробка Мирослав Кусень Вверх