Оголошено підсумки обласного конкурсу «Педагогічна знахідка»

psihologНещодавно відбувся обласний конкурс на кращу методичну розробку «Педагогічна знахідка». Згаданий захід відбувається уже вдруге. Цьогоріч калуських педагогів представляла практичний психолог ДНЗ «Золотий ключик» Надія Шлемкевич із методичною розробкою «Корекційно-розвивальні заняття для дітей дошкільного віку з особливими потребами». Координацію підготовки до конкурсу (систематизація й упорядкування матеріалів) та методичний супровід участі у ньому здійснювала методист центру Іванна Гриців.

Конкурс передбачав два етапи: заочний – оцінка друкованих матеріалів,  очний – презентація-захист напрацювань. За результатами обох етапів Надія Шлемкевич здобула перше місце.

Розроблені нею матеріали містять моделі розвивально-корекційних занять для дошкільнят з особливими потребами. Дана робота на сьогодні є надзвичайно актуальною, адже проблемам включення дітей з особливими потребами до соціального життя й загальноосвітнього простору приділяється особлива увага. Діти з особливими потребами мають право на задоволення своїх потреб так само, як і всі інші члени суспільства. Тому психологи, вчителі й батьки мають розуміти всю необхідність умілої реалізації педагогічних завдань для навчання та виховання дітей, які мають особливі потреби.

         У методичній розробці містяться заходи, що сприяють соціальній адаптації дитини, формують навики та уміння не обмежувати особисті можливості у використанні власного потенціалу тіла чи можливостей психіки. Таким чином, реалізовується пізнавальний та особистісний розвиток дитини, готовність до взаємодії з навколишнім світом.

Упровадження інклюзивної освіти – складний та багатогранний процес, що потребує узгодженості та поєднання багатьох чинників, однак саме він передбачає розуміння особливостей світу дітей, які нестандартно використовують свої потенціали та здібності.

         

Рекомендуємо переглянути
Свежие записи
Калуський міський методичний центр © 2019 ·   Увійти   · Розробка Мирослав Кусень Вверх