Історія мого народу творить сьогодення

Національна самосвідомість громадянина формується у вивченні історії свого народу, у пропагуванні національної ідеї, вшануванні відомих та маловідомих важливих подій державотворення. Січень 2018 року був насичений річницями пам’ятних дат. Освітянська спільнота активно долучилася до їх вшанування.

До відзначення Дня соборності України та 100-річчя прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради, який проголошував Українську Народну Республіку, у закладах загальної середньої освіти 22 та 23 січня 2018 року відбулися патріотичні діалоги, уроки соборності  «На шляху до свободи та незалежності», ілюстровані виставки історичних досліджень «Соборна Україна – від ідеї до життя», журналістське розслідування «Міфи про Українську революцію: відділити правду від вигадки», інформаційні дайджести, загальношкільні лінійки «Вставай, Україно! Єднайся!»

22 січня 2018 року в Калуській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 за участі представників закладів освіти міста проведено історичний хроноскоп «Ідея свободи: відстань 100літ», у Калуській ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 – година духовності «Нехай не розмежованою залишиться навіки…», присвячена пам’яті Героя України Олекси Гірника.

У центрі художньої творчості дітей, юнацтва та молоді 23 січня 2018 року відбулася тематична програма «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» за участі творчих колективів закладу.

Особливою повагою вшанували в закладах освіти міста 100-річчя подвигу Героїв Крут. Так, 28 січня 2018 року творчі колективи «Гармонія» й «Веселі нотки» ЦХТДЮМ і «Джерельце» Калуського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №10-ліцей» взяли участь у вечорі-реквіємі «Цвіт життя вони віддали за Україну», котрий проходив у ПК «Юність», а учні Калуської гімназії ім. Дмитра Бахматюка стали учасниками патріотичного змагу (квесту), приуроченому 100-річчю подвигу студентів, котрий був проведений представниками громадських молодіжних організацій міста біля криївки «Черемоша».

29 січня 2018 року в закладах загальної середньої освіти проведені загальношкільні лінійки «На Аскольдовій могилі поховали їх – тридцять мучнів-українців, славних, молодих…», уроки мужності «Історія героїв Крут: вони боролись за українську землю», вечір пам’яті «Кращі із кращих за свободу стали без вагань», години духовності «Понад Крутами вічність у сурми сурмить». З 8.00 до 9.00 год у кожному закладі освіти пройшла загальноміська учнівська акція пам’яті «Героям Крут», під час якої учні стали активними учасниками інформаційних навігаторів, мистецьких арткнайпів, тематичних бібліокросів, масового виконання пісень про Героїв Крут, переглядали та обговорювали тематичні відеофільми. Вечір-реквієм «Коли стають до зброї діти, народ цей не перемогти» відбувся у Калуській СШ І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням англійської мови, урок-історичної правди «Вінок пам’яті, що не в’яне» – у Калуській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7.

30 січня 2018 року в ЦХТДЮМ проведено літературний вечір «Пам’яті Героїв Крут».

Тематичні виставки літератури, друкованих джерел «Із пам’яті віків» відбулися у кожному закладі загальної середньої освіти.

Вшанування прикладів героїзму та мужності творців Української Народної Республіки 1917-1921 років сприяє формуванню патріотизму наступних поколінь, це фундамент державності, майбутнього України. Нехай пам’ять буде безкінечною, а любов до України – безмежною.

Рекомендуємо переглянути
Поділіться своєю думкою
Для оформленння повідомлень Ви можете використовувати:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code

Свежие записи
Калуський міський методичний центр © 2019 ·   Увійти   · Розробка Мирослав Кусень Вверх