День, що єднає українців у всьому світі…

Саме таким є День української писемності й мови, який щорічно відзначають 9 листопада. Цього осіннього дня українці презентують іншим народам красу, багатство й велич української мови.

Калушани також завжди долучаються до святкових дійств. Так, учні 9-11 класів та педагоги ЗЗСО міста взяли участь у написанні ХVІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Крила України», який проводило Українське радіо. Також було проведено відкриття ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика та І (шкільний) етап цього конкурсу.

Обʼєднав школярів усіх закладів освіти творчий фестиваль книг сучасної української художньої літератури, які перекладені іноземними мовами й котрі читають за кордоном. Юнь нашого міста у ході цього дійства дізналася про те, що твори відомих їм митців слова перекладені англійською, німецькою польською та навіть македонською мовою. У цей день вражали учнів рядки із творів В. Шкляра «Чорний ворон. Залишенець» (ліцей №2), М. Матіос із твору«… Майже ніколи не навпаки» (ЗОШ №6), світу історичної реальності, фантастики й містики Ю. Винничука з роману «Танго смерті» (ЗОШ №7 та ліцею №10) та сучасної української письменниці Ліни Костенко «Записки українського самашедшего» (гімназія ім. Д. Бахматюка).

Звичайно, найкращими охоронцями живого слова є його митці, а тим більше, якщо вони твої земляки. Тому зустріч із Надією Кбур «Слова-квіти», яка була організована в ЗОШ №5, послужила трепетним акордом урочистостей, що відбувалися цього дня в місті.

І справді, 9 листопада єднає калушан у любові до рідного слова, краю, зрештою, як і всіх українців у світі.

Прочитати цікаву інформацію про заходи та переглянути фотомиті можна на сайтах закладів освіти нашого міста.

Рекомендуємо переглянути
Поділіться своєю думкою
Для оформленння повідомлень Ви можете використовувати:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code

Свежие записи
Калуський міський методичний центр © 2019 ·   Увійти   · Розробка Мирослав Кусень Вверх